В НАТО закликали Росію не обмежувати судноплавство в Чорному морі

Північноатлантичний альянс (НАТО) вимагає від Росії утриматися від обмеження руху кораблів в напрямку Керченської протоки.


Відповідну заяву оприлюднила речниця НАТО Оана Лунгеску.

Погружение на дно. Источник: kremlin.ru / m.day.org.ru

Як відомо, напередодні Російська Федерація оголосила про намір закрити на півроку (з наступного тижня і до жовтня поточного року) частину акваторій Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів та державних суден інших країн під приводом військових навчань.

В НАТО вважають цей крок “невиправданим” і розглядають його як частину дестабілізаційної діяльності Росії.

“Ми закликаємо Росію дозволити свободу судноплавства. НАТО і союзники не визнають і не визнаватимуть незаконну анексію українського Криму”, — наголосила Лунгеску.

В НАТО зазначили, що з часу незаконної анексії Криму Росія значно збільшила свою військову присутність на півострові та навколо нього. Мілітаризація півострова та Чорного і Азовського морів, вважають у нас, створює загрози незалежності України та стабільності в регіоні.

“Ми закликаємо Росію до негайної деескалації, припинення схеми провокацій та поваги до її міжнародних зобов’язань”, — йдеться в заяві.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із цими діями Російської Федерації та вимагає негайно скасувати рішення про незаконне закриття окремих акваторій Чорного моря“

  • Вночі з 14 на 15 квітня катери Федеральної служби безпеки Російської Федерації (ФСБ РФ) здійснили спробу перешкоджання законним діям катерної групи Військово-морських сил Збройних сил України (ВМС ЗСУ), які знаходилися на бойовому чергуванні.
  • 25 листопада 2018 року російські військові захопили в нейтральних водах Керченської протоки українські малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” і буксир “Яни Капу”. #Букви нагадали, як це було.
  • В рамках обміну українських військовополонених моряків передали українській стороні майже за рік — на початку вересня 2019 року.
  • Згодом стартував процес повернення кораблів, 20 листопада 2020 року вони почали прибувати до Очакова.


Букви


Джерело статті: “https://cripo.com.ua/news/world/v-nato-zaklikali-rosiyu-ne-obmezhuvati-sudnoplavstvo-v-chornomu-mori/”