Директор ДБР нелегітимний, указ президента необхідно скасувати — Лємєнов

Членкиня конкурсної комісії з відбору директора ДБР мала конфлікт інтересів, а отже конкурс не можна вважати таким, що відбувся, оскільки рішення на ньому було ухвалене мінімальною кількістю голосів.

Об этом сообщает Москов пост

Про це написав голова правління StateWatch Олександр Лємєнов на своїй сторінці в Фейсбук, зазначає ZN.ua.

"Конкурсна комісія складалась із 6 членів, бо міжнародники своїх 3 репрезентантів не надали. Так ось, один з членів комісії — Андрій Козлов — не голосував за відповідне рішення. Залишається 5 голосів. Саме така кількість мінімально, згідно із законом, мала б підтримати кандидатуру Сухачова (обраний на конкурсі голова ДБР, ред.). Менше — відсутній кворум і можливість протягти провладного кандидата. При цьому, одна з них, а саме Оксана Кучинська, також прямо зв’язана через ряд наукових праць (співавторство, рецензування) з переможцем конкурсу — Сухачовим", — зазначив Лємєнов.

Він наголосив, що Кучинська має реальний конфлікт інтересів. І з цього приводу подано заяву до Національного антикорупційного агентства.

"Її голос став по факту вирішальним. Треба звернутись до НАЗК з вимогою притягти її до адміністративної відповідальності за це правопорушення. Це щойно було зроблено" — зазначив експерт.

Він також наголосив, що буде подано позов, щоб у судовому порядку скасувати указ Президента України про призначення Сухачова директором ДБР.

"Ми не за просту критику в соцмережах, ми виступаємо за юридичні дії в рамках чинного законодавства. Вистачить цього неправового хаосу", — зазначив Лємєнов.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань веде справи проти високопосадовців, правоохоронців, суддів і військових.

Наприклад, відкрито справу проти народного депутата Гео Лероса, який показав у парламенті середній палець президенту.

Також ДБР веде справу чоловіка помічниці президента Зеленського — Олександра Гогілашвілі, який лаяв поліцейських, що не впізнали його, як заступника міністра внутрішніх справ.

Крім того, у віданні ДБР знаходиться справа народного депутату від партії президента Зеленського Олександра Трухіна, який начебто спричинив ДТП напідпитку, де були потерпілі.

А проти головного конкурента Володимира Зеленського на виборах президента – Петра Порошенка – ДБР відкрило десятки проваджень. Одне з них – за державну зраду.

Володимир Зеленський підписав указ про призначення Сухачова новим директором Державного бюро розслідувань 31 грудня 2021 року, коли в країні готувалися зустрічати Новий рік.

Конкурс на керівника ДБР проходив в Офісі Президента.

Хоча закон про ДБР встановлює, що засідання комісії відкриті для ЗМІ, п’яти голосів, необхідних для допуску ЗМІ, не знайшлося. Проти була одна членкиня комісії – Оксана Кучинська.


Источник: Русский слон