У Боярці відкрили барельєф на честь полковника Армії УНР (ФОТО)

Фото з місця події Фото з місця події

У Боярці відкрили та освятили меморіальний барельєф на честь засновника Пласту — полковника Армії УНР Івана Чмоли та українських воїнів, які героїчно обороняли місцеву станцію та фастівську залізницю від російсько-більшовицьких окупантів у 1919 році


Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на сторінку Андрія Ковалова у "Фейсбуці".


На відкритті барельєфу були присутні пластуни з різних куточків України, учасники нинішньої російсько-української війни, мешканці Боярки, військовий оркестр.


До пластової акції, зокрема, приєдналися й військово-історичні реконструктори. Вони були одягненими так само, як Українські січові стрільці сто років тому. На подію також завітав рідний онук Івана Чмоли — Богдан, який приїхав зі Сполучених Штатів Америки.


, — написав прес-секретар Голови Верховної Ради України Андрій Ковалов у "Фейсбуці".


Також нагадаємо, що в Боярці на вулиці Кібенко збираються побудувати станцію очищення води на свердловині за 2,22 млн грн до кінця поточного року.


Довідково:


Після взяття Києва 4 лютого 1919 року, більшовики продовжили наступ у бік Фастова. Уряд України в той час перебував у тимчасовій столиці України — Вінниці. Запеклі бої на станції Боярка тривали з 12 до 15 лютого, Корпусом Січових стрільців Армії УНР командував полковник Іван Чмола, один із засновників Пласту.

Джерело статті: “http://mykyivregion.com.ua/2019/12/02/u-boyarci-vidkrili-barelyef-na-chest-polkovnika-armiyi-unr-foto/”