Україні треба бути готовою до розриву дипвідносин із РФ – Чалий

Україні треба підготувати рішення про розрив дипвідносин із РФ, зазначив Чалий

У разі воєнної ескалації конфлікту на Донбасі Україна має негайно ухвалювати рішення про розрив дипломатичних відносин із РФ. Про це в ефірі програми "Студія Захід" з Антоном Борковським на телеканалі "Еспресо" 6 березня заявив експосол України у США Валерій Чалий.

Об этом сообщает Антикор

"Судячи з тієї ситуації, яка розвивається, треба бути готовими до розриву дипломатичних стосунків із Російською Федерацією. Тобто треба підготувати це рішення. І в разі подальших кроків негайно приймати таке рішення, звертаючись до якоїсь країні-посередника, яка б представляла наші позиції з консульських питань", – сказав дипломат.

"Це був би чіткий сигнал про нашу рішучість – і всередині країни, і нашим союзникам", – додав Чалий у Facebook.


https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3605598369552016&id=100003056659575

2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між ЗСУ з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

Перемовини про врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі (ТКГ) у Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.

Президент України Володимир Зеленський 11 лютого під час візиту в Донецьку область заявляв, що ескалація ситуації на Донбасі пов’язана зі спробами Росії тиснути на Україну на перемовинах у ТКГ щодо врегулювання конфлікту.

15 лютого голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук говорив, що Росія найближчим часом не зацікавлена в поверненні окупованих територій України і не змінить своєї позиції щодо конфлікту на Донбасі. Домовитися із РФ "практично неможливо", говорив перший президент незалежної України.

За словами глави Офісу президента України Андрія Єрмака, через дії РФ і підтримуваних нею незаконних збройних формувань на Донбасі, у ТКГ жодне питання не просувається вперед.

2015 року офіційний Київ знизив рівень дипломатичного представництва України у РФ до найменшого – повіреного у справах.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/ukrajini-treba-buti-gotovoju-do-rozrivu-dipvidnosin-z-rf-chalij-1543074.html”