Сенат США підтримав бюджетний план Байдена про виділення майже $2 трлн на боротьбу з коронакризою

Байден обіцяв запровадити загальнонаціональний масковий режим у США

Сенат США вранці 5 лютого проголосував за резолюцію про бюджет, яка дає змогу затвердити пакет допомоги президента країни Джо Байдена в розмірі $1,9 трлн, повідомило американське видання Business Insider.

Об этом сообщает Русский слон

Голосування розділилося за партіями у співвідношенні 50 на 50. Вирішальним, 51-м, став голос віцепрезидентки США Камали Гарріс приблизно о 5.35 ранку. Це було перше голосування Гарріс у Сенаті на посаді віцепрезидентки після інавгурації Байдена, зазначили журналісти видання.

За інформацією "Голосу Америки", дебати тривали 15 годин.

Ухвалена резолюція дає можливість демократам провести законопроєкт через Конгрес (де вони мають більшість) протягом найближчих тижнів із підтримкою республіканців або без неї.

Питання розміру виплат американцям допомоги у зв’язку з наслідками коронакризи є одним з обговорюваних, зазначає Business Insider. Байден наполягає на виплаті $1,4 тис, а республіканці хочуть знизити суму до $1 тис. Демократи мають намір ухвалити відповідний законопроєкт до 14 березня, коли закінчиться строк дії спеціальних виплат із безробіття, якщо Конгрес не продовжить їх.

Під час передвиборчих перегонів Байден обіцяв поставитися до пандемії серйозніше, ніж президент Дональд Трамп. І цей пакет допомоги спрямовано на те, щоб втілити обіцянку в реальність – кошти передбачено на вакцинацію, відновлення економіки і виплати населенню.

Байден обіцяв відразу після обрання на посаду президента ввести загальнонаціональний масковий режим у США. У нього був план із семи пунктів щодо боротьби з коронавірусом, який охоплював інтенсивне тестування, забезпечення постачання засобів індивідуального захисту та інвестування у виробництво вакцин.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Масову вакцинацію проти коронавірусної інфекції у Сполучених Штатах почали 14 грудня 2020 року. У країні у 150 клінік розвезли мільйони флаконів із вакциною від Pfizer/BioNTech. Препарат отримали всі 50 штатів, вакцину доправляли літаками і вантажівками.

США є країною з найбільшою кількістю виявлених випадків інфекції. За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 24 січня, у країні підтвердили понад 26,8 млн випадків COVID-19, померло від цієї хвороби 460,3 тис. осіб.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/senat-ssha-pidtrimav-bjudzhetnij-plan-bajdena-pro-vidilennja-majzhe-2-trln-na-borotbu-z-koronakrizisom-1538881.html”