Україна на законодавчому рівні заборонила використання російської вакцини від COVID-19Українські парламентарі під час засідання сьогодні ухвалили в цілому законопроект щодо державної реєстрації лікарських засобів під зобов’язання, який, серед іншого, передбачає заборону на використання вакцини від COVID-19, розробленої в РФ.

Об этом сообщает DEDAL


Так, законопроект № 4613 підтримали 280 народних депутатів України.


Одна з поправок до законопроекту, запропонована профільним комітетом і в подальшому підтримана, містить заборону на використання російської вакцини.


В остаточній редакції вона звучить наступним чином: “… якщо такий лікарський засіб не був розроблений в державі, визнаній в установленому порядку державою-агресором”, тобто Росією.


Законопроект був розроблений, враховуючи поточну надскладну ситуацію в Україні з пандемією COVID-19, для забезпечення прискореної державної реєстрації лікарських засобів з метою екстреного медичного застосування окремих лікарських засобів, зокрема вакцин для запобігання COVID-19.


Документом передбачається створення адаптованого до законодавства Європейського Союзу законодавчого поля, яке впорядкує правовий статус процедури державної реєстрації лікарських засобів “під зобов’язання”.


Нагадаємо, вчора Рада дала добро на запуск COVID-вакцинації в Україні та зробила крок до прискорення державної реєстрації вакцин.


загрузка...


Джерело статті: “https://informator.press/ukraina-na-zakonodavchomu-rivni-zaboronyla-vykorystannia-rosiyskoi-vaktsyny-vid-covid-19/”