Другу найвищу гору світу вперше підкорили взимку

Як передає Укрінформ із посиланням на , непальці стали першими, хто підкорив цю гору взимку.

Об этом сообщает Редакция news

Команда з десяти альпіністів піднялася на вершину заввишки 8611 метрів на кордоні Пакистану та Китаю. Сходження на неї вважається складнішим, ніж сходження на Еверест.

«Ми хотіли донести чіткий посил світові: якщо об’єднатися, то все можливо», — прокоментував подію альпініст Нірмал Пур’я, який служив у британських військово-морських силах та підкорив 14 найвищих гірських вершин за шість місяців.

Зазначається, що всі альпіністи з групи, крім одного, є шерпами — представниками народу, що населяє Східний Непал, зокрема райони поблизу Евересту. Вони відомі як найвитриваліші та провідники альпіністів.

Уперше Чогорі підкорили у 1954 році, але сходження взимку відбулося лише нині, підкреслюється у повідомленні. Як нагадує Reuters, у серпні 2008 року під час експедиції на К2 внаслідок сходження лавини загинули 11 альпіністів.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні вчені офіційно змінили висоту Евересту — найвищої гори у світі. За даними геодезистів з Непалу і Китаю, його нова висота становить 8 848,86 м, що на 0,86 м вище попереднього значення.

Фото з відкритих джерел

Джерело:

Поділитись


Джерело статті: “https://stopcor.org/drugu-najvyshhu-goru-svitu-vpershe-pidkoryly-vzymku/”