Археологи виявили знаряддя праці, на 800 тис. років старші за вид Homo sapiens: фото

У Олдувайській ущелині (Танзанія) антропологи виявили 52 кістяних знахідки, п’ять з яких більш ніж на 800 тисяч років старші за вид Homo sapiens.

Об этом сообщает DEDAL


Про це повідомляє Journal of Human Evolution.


Серед них — рубила, ударний "молоток" з "ковадлом" і зазубрений наконечник. Вчені припускають, що ці інструменти міг створити вид Homo erectus.До цього найдавнішим таким гарпуном вважався екземпляр віком понад 90 тисяч років, знайдений на території нинішнього Конго. При цьому вчені відзначили, що на нещодавно знайденому наконечнику є характерні щербини, але немає кільцеподібних заглиблень, необхідних для прикріплення до древка волокном.


На думку антропологів, стародавні люди якось інакше застосовували гарпун, або його виготовлення не було завершено.


Як би там не було, знахідка в будь-якому випадку говорить про те, що Homo erectus створювали з кісток тварин знаряддя, тоді як раніше вважалося, що це стали робити тільки Homo sapiens.


Як повідомляв "Апостроф", на данському острові Зеландія археологи з музею Роскилле і Датського національного музею в рамках шеститижневого проекту виявили дивовижні знахідки — знаряддя праці неандертальців, яким 120 тисяч років.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/science/2020-10-27/arheologi-obnarujili-orudiya-truda-na-800-tyis-let-starshie-vida-homo-sapiens-foto/212968”