Віцепрем’єр РФ заявив, що для забезпечення Криму водою "потрібно працювати з підземними джерелами"

Росія окупувала Крим навесні 2014 року

Віцепрем’єр Росії Марат Хуснуллін заявив 27 вересня у відеозверненні в Instagram, що провів нараду, на якій обговорювали дефіцит води в окупованому Криму.

Об этом сообщает Министерство правды

"Виробили комплекс першочергових заходів, середньострокових заходів, довгострокових заходів, що потрібно зробити, щоб у Криму вода у нас стабільно надходила. Цього року в Криму незвично посушливе літо і брак опадів. У природних водоймах води не вистачає, тому потрібно працювати, зокрема, з підземними джерелами", – сказав він.


Подивитися цю публікацію в Instagram

Засідання Уряду, вода в Криму, штаб з регіонами і інші підсумки тижня

Публікація від Марат Хуснуллін (@maratkhusnullin_)


"Крим.Реалії" зазначають, що Хуснулліна Кремль призначив "куратором" окупованого півострова.

Україна забезпечувала через Північно-Кримський канал до 85% потреб Криму у прісній воді. Після анексії Криму РФ навесні 2014 року Київ припинив постачання води на півострів. За даними ЗМІ, у Криму поки не знайшли альтернативи постачанню дніпровської води, крім масштабного викачування підземних вод.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у серпні 2020 року припустив можливість постачання прісної води з материкової частини України в анексований Крим, якщо на півострові станеться гуманітарна катастрофа.

Через брак води на окупованому півострові Сімферополь, Сімферопольський і Бахчисарайський райони із 24 серпня перевели на обмежений графік постачання води. Рівень води в Аянському, Сімферопольському та Партизанському водосховищах упав до критичного.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/vitse-prem-jer-rf-zajaviv-shcho-dlja-zabezpechennja-krimu-vodoju-potribno-pratsjuvati-z-pidzemnimi-dzherelami-1520338.html”