У Білорусі заблокували сайти фондів, які підтримали протести

До чорного списку потрапили сайт фонду "Беларусь будущего", платформа солідарності Дапамажы.by і фонд солідарності bysol.org

21 вересня міністерство інформації Білорусі перевело до списку ресурсів з обмеженим доступом три сайти благодійних фондів, які надавали підтримку учасникам протестів у країні. Про це пише TUT.By

Об этом сообщает Репортер

До чорного списку потрапили сайт фонду "Беларусь будущего" belarus-future.org, платформа солідарності dapamazhy.by і фонд солідарності bysol.org. Вони недоступні для перегляду звичайним користувачам, але доступні для інтернет-провайдерів, зазначає портал.

Фонд "Беларусь будущего", який заснував колишній кандидат у президенти Валерій Цепкало, надає підтримку розвитку демократії та ініціатив активного громадянського суспільства в країні. Фонд допомагає постраждалим від політичних репресій і політичних переслідувань.

"Платформа Дапамажы.by призначена "для допомоги людям, які постраждали через свою активну громадянську позицію і не тільки їм. Мета – дозволити людям допомагати один одному фінансово без посередників. Фонд солідарності BYSOL збирає гроші для тих, хто залишився без роботи з політичних причин", – зазначає TUT.By.

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифіковано. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів затримали понад 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

11 серпня у великих містах країни зник мобільний інтернет. 12 серпня мобільний оператор А 1 анонсував виплату компенсацій за відсутність інтернету.

21 серпня міністерство інформації Білорусі обмежило доступ до десятків сайтів.


    Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/u-bilorusi-zablokuvali-sajti-fondiv-jaki-pidtrimali-protesti-1519478.html”